Історія діяльності - braille-print

Перейти к контенту

Главное меню:

Про нас
 
Будинок звукозапису і друку Українського товариства сліпих (УТОС) має цікаву, в понад 50 років, історію.
 
 
Після Другої світової війни Почала функціонувати малопотужна друкарня УТОСу, що випускала журнал «Праця сліпих», кожна сторінка якого друкувалася рельєфно-крапковим і плоскодрукованим шрифтом.
 
1961 Почав діяти друкарський цех при редакції УТОСу у старих приміщеннях УВП № З по вулиці Нижній Вал 45. Це були будівлі колишніх стаєнь, абияк пристосовані для роботи людей. Частина з них мала пічне опалення, воду брали з колонки. Тут друкарня перебувала до кінця 1971 року, коли перебралася в приміщення по провулку Т. Шевченка 4, де знаходиться і зараз. Спочатку випускалася різноманітна продукція плоскодрукованим шрифтом для потреб УТОСу.
 
1961 Вийшов у світ дванадцятий номер «Праці сліпих» шрифтом Брайля, зшитий одним зошитом.
 
1965 Зусиллями фахівців-ентузіастів на базі Київського учбово-виробничого підприємства УТОС № 2 було налагоджено випуск озвучених книжок. Так виникла студія звукозапису.
 
 
1960-ті
 
Періодичні видання для незрячих людей "Заклик", "Промінь" та "Школяр" друкувалися на постійній основі, як шрифтом Брайля для незрячих читачів, так і збільшеним шрифтом для людей з порушеннями зору.
 
Відбуваються перші спроби доповнення рельєфними малюнками брайлівського варіанта журналу "Заклик". Виготовлення випуклих ілюстрацій способом цинкографії (хімічне травлення на цинкових пластинках) в 60-ті роки не виправдало себе, бо було занадто дорогим і складним для виробництва.
 
 
 
1971 Створення Будинку звукозапису і друку УТОС шляхом об’єднання в одну виробничу структуру досі окремих друкарні і студії звукозапису. Будинок розмістився по провулку Т. Шевченка 4, де знаходитьсяі зараз.
 
 
Продукція, яку випускає підприємство, це:
 
·       озвучена література на бобінних котушках;
 
·       журнали «Призыв», «Заклик» шрифтом Брайля і плоскодрукованим;
 
·       журнал  «Школяр»  для дітей з порушеннями зору рельєфно-крапковим шрифтом Брайля.
 
 
1972 Будинок звукозапису і друку УТОС почав працювати у статусі Республіканського. Тиражі виготовленої продукції значно зростають.
 
 
1970-ті Відбувається перехід на рельєфне ілюстрування способом художнього карбування, ентузіастом якого був В.М. Карагодін, дав свої реальні результати. Особливо – в журналі «Школяр», який на Всесоюзному конкурсі художнього ілюстрування отримав диплом III ступеня. Цьому сприяла спільна робота редакції та Республіканського будинку звукозапису і друку. Тоді ж вдалося випустити кілька збірників рельєфних малюнків, а також спеціальні набори випуклих зображень для навчання дітей у школах для незрячих.
 
 
1988 Започатковано випуск української брайлівської книги, а це:  видання українських та зарубіжних класиків, історичні книги, література для дітей, видання для незрячих користувачів щодо набування знань і навичок для роботи з комп’ютерними програмами.
 
 
1989 Підприємство розпочало друк газети для незрячих людей "Промінь" шрифтом Брайля і збільшеним плоскодрукованим шрифтом для людей з порушеннями зору.
 
 
Зараз Будинок звукозапису і друку УТОС продовжує забезпечувати виробництво друкованої шрифтом Брайля та озвученої літератури для незрячих людей по всій Україні, надаючи їм доступ до інформації в доступних форматах, сприяючи їх повноцінному життю в суспільстві.
 
 
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Назад к содержимому | Назад к главному меню